Pandemi Döneminde Pilates Egzersizleri Yapın!

Pandemi dönemindeki sokağa çıkma yasakları, hareketsiz geçen gün ve saatlerin iyice artmasına sebep oldu. Pek çoğumuz bu dönemi evden çalışarak geçiriyoruz. Bir taraftan virüsten kendimizi korumak için izole olurken, diğer taraftan hareketsizlik kaynaklı rahatsızlıklarla karşı karşıya geldik. Peki bu döngüden kurtulmak için ne yapmalıyız? Her anı harekete çevirmek için çaba harcamalıyız. Pandemi döneminde pilates egzersizleri yapın! Her gün en az 30 dakika pilates egzersizi yaparak vücudumuzu güçlendirebiliriz. Gün içerisinde daha enerjik hissetmenize yardımcı olacak olan pilates egzersizleri sayesinde, sürekli oturarak çalışma kaynaklı sırt ağrılarından da kurtulmanız mümkün. Pandemi döneminde pilates egzersizleri ile zinde kalınabilir.

Hareketsiz Kalmayın! Pilates Egzersizleri Yapın!

Yapılan araştırmalar hareketsiz kalmanın tip 2 diyabet, kardiyovasküler rahatsızlıklar ve sırt ağrısı gibi omurga rahatsızlıklarına yol açtığını göstermektedir. Düzenli hareket etmek  salgılanan endorfin miktarını arttırarak ruh halimizi düzenlerken pilates egzersizleri sırt, boyun, bel ağrılarına iyi gelir. Omurga ağrılarımız için düzenli olarak egzersiz yapmalıyız, pilates ve yoga evde yapılması kolay egzersiz programlarına örnek olarak verilebilir. Fit kalmanıza da yardımcı olan bu egzersizler esnek bir omurga ile gününüzü şenlendirebilir. Pilates egzersizleri hareketsizlik kaynaklı omurga rahatsızlıklarına iyi gelir.

Fit Kalmak Önceliğiniz Değil Mi?

Fit kalmak öncelikleriniz arasında olmasa bile ruh ve beden sağlığı için günde 30 dakika veya haftada 2 gün 45 dakika yapacağınız egzersizler gün içinde kendinizi enerjik hissetmenize yardımcı olacaktır. Deneyerek test etmenizi öneririz:) Kendim egzersiz yapamıyorum diyorsanız da çözüm online dersler.

Çözüm Online Pilates

Online dersler ile düzenli hale getirdiğiniz pilates egzersiz programlarısayesinde, omurga ağrılarından kurtulurken pandemiden sağlıklı ve zinde çıkacaksınız. Hadi şimdi hemen kendinize uygun online bir spor dersi bulun! Pilates ve spor salonları kapalı oldukları sürelerde online dersler düzenlemektedirler.

Pilatesartistanbul olarak, kapalı olduğumuz pandemi döneminde üyelerimize online hizmet vermeye devam etmekteyiz. Ücretsiz deneme dersi ile kara vermek çok kolay! Online pilates deneme dersi için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlığınız için geç olmadan harekete geçin.

Sporla kalın:)

Bir yanıt yazın